olie gearolie (80W) Motul (ook perfecte kettingzaag smering)
Motul GEAR SAE 80W
Mineraal smeermiddel. Zeer hoge smeereigenschappen om wrijving te verminderen.
Ontworpen voor versnellingsbakken: USA bikes / Quads / Mercedes Benz, MAN
Voor alle versnellingsbakken en versnellingsbak/differentieel , overdrachtversnellingsbakken, mechanische transmissies zonder hypoïde versnelling en reductietandwielen werkend onder matige tot ernstige belasting.
classificering: API GL-4 / GEAR MB 80W
(deze olie word hier door verschillende houthakkers / hoveniers ook al jaren gebruikt als minerale kettingsmeer-olie, voor de ketting en zaagblad van de kettingzaag)
Het maakt dus niet uit wat voor kettingzaag je hebt, olie komt er altijd bij kijken. Dus ook al heb je een elektrische kettingzaag met snoer of een kettingzaag op accu, je zult te maken krijgen met olie. Maar dan heb je alleen kettingolie nodig en geen motorolie. Je hebt immers geen verbranding van brandstof in elektrische kettingzagen. Deze olie voor dient als smering voor de zaagketting en het zaagblad. Je hebt dus motorolie en speciale olie voor de ketting. De motorolie is voor de smering van de onderdelen in de motor en de kettingolie is voor het goed houden van je zaagketting en zaagblad. De kettingolie zorgt ervoor dat je ketting minder snel zal vastlopen. Je ketting smeren is dus van groot belang. Ook het zaagblad af en toe smeren is nodig om slijtage tegen te gaan. Het maakt het zagen ook prettiger.
Doe je dit niet? Dan zul je waarschijnlijk vrij snel je zaagblad van je kettingzaag moeten vervangen en de ketting vervangen.